محصول

 خانه/محصول

زبان انگلیسی شغلي-تخصصي نفت و گاز

off
20%
http://www.ariana-online.com/images/products/naft2.png

87,500 تومان 70,000 تومان


امروزه اهمیت و كاربرد زبان خارجی در امور شغلی و تحصیلی بخصوص در عرصه بین‌الملل بر هیچ‌كس پوشیده نیست. در سال‌های گذشته نیز این امر از چشم مسئولین آموزش دور نمانده و همواره در زمینه آموزش زبان انگلیسی تلاش‌هایی صورت گرفته است. با این وجود، پراكندگی و عدم تداوم آن به نتیجه كار لطمه وارد كرده است.

لذا به نظر میرسد با توجه به اهمیت امر آموزش و با توجه به نیازهای  متخصصین حوزه نفت و گاز کشور به ابزار زبان انگلیسی، می‌بایست در جهت هدف اصلی كه همانا ارتقاء كیفی دانش عمومی و تخصصی زبان انگلیسی کادر مهندسی کشور است با دیدگاه اجرایی و بلندمدت برنامه‌ریزی شود. از این رو شرکت آریانا داده اندیشه سعی دارد تا با طراحی و ساخت نرم افزار آموزش زبان انگلیسی نیمه حضوری نفت و گاز  در دو سطح (Intermediate ،Elementary) گامی اساسی و بنیادی در زمینه آموزش زبان انگلیسی به مهندسین نفت و گاز بردارد.

ویژگی های نرم افزار

 • امکان حل و تصحیح هوشمند کلیه تمرین ها

 • طبقه بندی موضوعی بر اساس حوزه های صنعت نفت

 • محیطی کاملا چند رسانه ای و با کاربری آسان

 • ارائه دهنده نکته های زبان انگلیسی در حوزه صنعت نفت

 • امکان برگزاری آزمون بعد از پایان هر درس

 • نمایش گزارش و نحوه پیشرفت زبان آموز

 • امکان تصحیح تمرین های Writing, Project توسط پشتیبان آموزشی

 • امکان دسترسی به فرهنگ واژگان

 • دسترسی سریع به کلیه تمرینات، فیلم ها و صداها

 • نمایش متن قسمت های شنیداری(Audio Scripts)

 • امکان مشاهده فیلم های آموزشی مرتبط با موضوع  گرا مری هر درس

 • پشتیبانی تلفنی و اینترنتی بمنظور رفع اشکالات زبان آموزان

 • امکان ثبت نکات و یادداشت برداری جهت یادآوری مطالب

 • امکان ضبط و پخش صدای زبان آموز

 • امکان شبیه سازی مکالمه های هر درس


در این نرم افزار از ابزاری استفاده شده که مکالمه ها را شبیه سازی می کند. زبان آموزان مکالمه را با رایانه تمرین می کنند و از نحوه تلفظ صحیح لغات و جملات مطلع می شوند.

کاربر می تواند شخصیت مورد نظر را انتخاب نماید و به جای آن شخصیت در مکالمه با رایانه صحبت کند.

نرم افزار صدای کاربر را ضبط می کند و او می تواند به صدای خود گوش دهد و همچنین نمودار آوایی و درصد شباهت لهجه خود با شخصیت اصلی مکالمه را مشاهده نماید.

سر فصل ها

An international industry

Upstream

Downstream

Oil and gas today

Discovery

Hydrocarbones

Safty first

Finding oil and gas

Drilling

Exploration

Environment

Pipes and pipelines

Working offshore

Natural gas

Engineering and construction

Production

Transportation

Oil and the environment

Workshop operation

Repairs and maintenance

Refinery process

Downstream distribution

Project management

The refinery

Emergencies

Petrochemicals

Saftey and risk management

Industry future

Careers in oil gas

امروزه صنعت نفت و گاز، موتور محرک جوامع بشري است. گستره محصولات و توليدات اين صنعت، در تمام جوانب ريز و درشت زندگي انسان ها به وضوح قابل مشاهده است. اين صنعت، به راستي بين المللي بوده و متخصصان و کارشناسان بي شماري از کشورهاي مختلف با زبان ها و فرهنگ هاي گوناگون در آن مشغول به فعاليت هستند.

کشور عزيز ما ايران، به جهت برخورداري از منابع سرشار نفت و گاز، سهم بسزايي در اين صنعت بين المللي دارد. به همين دليل، همواره نياز به متخصصين بومي احساس شده و نياز است که کارشناسان و دست اندرکاران داخلي، علاوه بر تلاش در جهت تامين نيازهاي هموطنان عزيز، موقعيت برتر ايران در بازار جهاني اين صنعت را نيز تثبيت و پاسداري کنند تا منافع ملي کشور عزيزمان به بهترين وجه تامين گردد.

در همين راستا و به منظور ارتقاي سطح علمي و فني جامعه دست اندرکاران اين صنعت کليدي، آریانا اقدام به ایجاد خودآموز انگليسي اختصاصي صنعت نفت، گاز و پتروشيمي دانشگاه آکسفورد نموده است و در پاسخ به نيازهاي ارتباطي زبان انگليسي متخصصين، تکنسين ها، کارشناسان و دست اندرکاران بخش هاي مختلف صنعت نفت، گاز و پتروشيمي خاور ميانه و در پي 10 سال پژوهش دوره اي تدوين گرديده است تا شرکت کنندگان را به طرز موثري با انگليسي اختصاصي اين صنعت آشنا مي کند.

معرفي دوره انگليسي اختصاصي صنعت نفت، گاز و پتروشيمي

اين دوره شامل مباحث مطرح روز در صنعت نفت و گاز بوده و شامل 2 کتاب در 2 سطح مقدماتي و پيشرفته مي شود.که هر کتاب شامل 15 درس مي شود و در اين دوره زبان آموز مي تواند ضمن تمرين و يادگيري گرامر و تقويت قدرت شنيداري خود لغات جديد و مطالب تخصصي را در زمينه نفت و گازآموزش ببيند. دروس آموزشي اين دوره شامل موارد زير مي شوند:

صنعت بين الملل، امنيت، اکتشاف نفت و گاز، استخراج، پالايش، توليد و توزيع محصولات نفتي و گاز، مديريت پروژه هاي گوناگون و کار در خارج، گاز طبيعي، نفت و محيط آن، نگهداري و تعمير، مواد اورژانسي، نفتو مشتقاتآن، هيدروکربنها،حمل و نقل ذخيره، امنيت و مديريت، مديريت حوادث پيش بيني نشده و مشاغل مربوط به نفت و گاز و....

طي دوره مقدماتي

آموزش لغات، اصطلاحات و ادبيات اختصاصي صنعت نفت و گاز به زبان آموزان و آماده کردن آنها براي محيط‌هاي حرفه‌اي، بخش‌هاي فني اين صنايع و کار در محيط‌هاي بين المللي

شبيه‌سازي محيط کاري جهت آشنايي زبان‌آموزان با نحوه استفاده از زبان انگليسي مورد استفاده در صنعت نفت و گاز استفاده از نظرات، پيشنهادات و تجربيات افراد واقعي و دست‌اندرکاران صنعت نفت و گاز به زبان انگليسي ارائهء آمار، ارقام، گفته‌هاي معروف دست‌اندرکاران صنعت نفت و گاز و همچنين لغات و اصطلاحات اختصاصي اين صنعت طي دوره موضوعات مورد بحث در اين دوره شامل حوزه وسيعي از ادبيات مربوط به اين صنايع از قبيل حفاري، پالايش، سکوهاي نفتي، تعميرات و نگهداري از تجهيزات و دستگاه‌ها، ايمني و غيره مي شوند .

طي دوره پيشرفته

آموزش لغات، اصطلاحات و ادبيات اختصاصي صنعت نفت و گاز به زبان آموزان .

آماده کردن آن‌ها براي استفاده از زبان انگليسي درانجام فعاليت‌هايي نظير فرآيندهاي پالايش و همچنين مراحل تجاري و بازرگاني صنعت نفت و گاز

موضوعات اين سطح شامل بحث نظير مهندسي و ساخت و ساز، توليد و توزيع محصولات نفت و گاز، مديريت پروژه به زبان انگليسي و غيره مي شوند.

امتيازات دوره

چهار مهارت زباني گفتار، شنيدار، نوشتن و خواندن به زبان انگليسي در اين دوره به طور کامل تحت پوشش قرار مي گيرند. شرکت کنندگان پس از پايان دوره، قادر خواهند بود که مکالمات روزمره و مکاتبات اداري و فني صنعت نفت، گاز و پتروشيمي را به راحتي انجام دهند.

يکي از مهم ترين امتيازات اين دوره، استفاده از نظر متخصصان اين صنعت در تهيه و تدوين مطالب دوره است. تجربيات و پيشنهادات صاحب نظران مشهور نفت، گاز و پتروشيمي مورد بحث و بررسي قرار گرفته و شرکت کنندگان را با خم و چم استفاده از زبان انگليسي در اين صنعت آشنا مي کنند.

شبيه سازي محيط کاري واقعي جهت آشنايي زبان آموزان با نحوه استفاده از زبان انگليسي مورد استفاده در صنعت نفت، گاز و پتروشيمي از ديگر مهم اين دوره به شمار مي آيد. زبان آموزان، در موقعيت هاي ارتباطي شبيه سازي شده قرار مي گيرند و با استفاده از زبان انگليسي آموخته شده در دوره، به مباحث مطرح اين صنعت مي پردازند و به اين ترتيب، به نحوه استفاده از زبان انگليسي در محيط هاي واقعي مشابه تسلط مي يابند.

از ديگر امتيازات دوره Oil and gas، ارائه آمار و ارقام واقعي مربوط به اين صنعت است. تمامي آمار و اعداد ارائه شده در اين دوره مربوط به سالهاي اخير بوده و به روز مي باشند که منعکس کننده ابعاد واقعي اين صنعت بين المللي است.